Ana Sayfa Güncel İçimdeki Yıldız seyirciyle buluştu

İçimdeki Yıldız seyirciyle buluştu

Aykırı Sinema Derneği’nin ikinci kez düzenlediği kısa film atölyesinde çekilen “İçimdeki Yıldız”, Konak Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu.

Aykırı Sinema Derneği’nin ikinci kez düzenlediği kısa film atölyesinde çekilen uygulama filmi “İçimdeki Yıldız”ın gösterimi Konak Kültür Merkezi’nde yapıldı. Üç ay süren teorik eğitimin ardından senaryosu atölye katılımcıları tarafından yazılan ve bir ay süren uygulama eğitimi süresince de çekimleri tamamlanan 12 dakikalık kısa film, izleyicilerin beğenisine sunuldu. Atlas Köyü Kadınları Dayanışma Derneği’nin desteği ile Atlasköy’de çekilen filmin eğitmenliğini Doç. Ali Sait Liman, Okan Temizarabacı, Eser Yeşim Çakır, Mehmet Akif Yiyen ve Necla Çelik yaptı. Filmin kadrosunda, Eren Hazneci, Gülderen Sağlam, Eda Nur Tuzlacı, Adem Yıldırım ve Hande Gençosman yer aldı.

Ben bir film çektim

Film gösteriminin ardından atölye katılımcıları ve oyunculara sertifikaları verildi. Atlas Köyü Kadınları Dayanışma Derneği’ne, atölye ekibini evinde ağırlayan Fahriye Aybey’e ve Say Prodüksiyon’a da plaketleri verildi. Aykırı Sinema Derneği Başkanı Ümit Özmen gösterimin ardından “Her bir katılımcımızın bir film çekiminin her bir anını deneyimleyebilmesi ve “ben bir film çektim” diyebilmesi kısa film atölyemizin biricik hedefidir; bunu bir kez daha başarmış olmakla gururluyuz. Çok şey borçlu olduğumuz eğitmenlerimize, aktif katılım gösteren ve gayretlerini esirgemeyen katılımcılarımıza, destekleri için Uludağ Üniversitesi’ne, Nilüfer Belediyesi’ne, Nilüfer Kent Konseyi’ne ve Atlas Köyü Kadınları Dayanışma Derneğine çok teşekkür ederiz.” diye konuştu.

1Galeri

Ali-Aylin Türkün çifti, filmin kamera arkasında görünmeyen kahramanlarından biri olan yapım ve yönetimde görev alan kızları Alize’nin heyecanına ortak oldu.

2Galeri

Aybar Uluca

3Galeri

Berrin Sevengül, Berna Hısımcıl

4Galeri

Çiğdem Karagöz

5Galeri

Bilge Manas

6Galeri

Gizem, Ali Cem Fidanlar

7Galeri

Suat, Hande, Yiğit Gençosman

8Galeri

Aylin Poroy, Aylin Türkün, Alize Türkün, Çiğdem Karagöz, Ayşe Özge, Bilge Manas

9Galeri

Gülderen Tarcan Sağlam

10Galeri

Erenay Işık, Berrin Balkanlar, Adem Yıldırım

11Galeri

Selin Ertuş

12Galeri

Yasemin Aras

13Galeri

Gülgün Tiryaki, Gülin Altınmakas

14Galeri

Alize Türkün, Hande Gençosman

15Galeri

İçimdeki Yıldız filminin gösterimi Konak Kültür Merkezi’nde yapıldı. Filmin ardından oyunculara, destekleyen kişi ve kurumlara, sertifikaları ve plaketleri verildi.

16Galeri

Atlas Köyü Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Fatma Sevinç ve set ekibini evinde ağırlayan Fahriye Aybey’e desteklerinden ötürü teşekkür plaketi verildi.

17Galeri

Aykırı Sinema Derneği Başkanı Ümit Özmen, filme destek olan kişi ve kurumlara teşekkür plaketi verdi.

18Galeri

Filmin ardından oyunculara, destekleyen kişi ve kurumlara, sertifikaları ve plaketleri verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz