Ana Sayfa Güncel Ayhan Kızıl’a saygıyla

Ayhan Kızıl’a saygıyla

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), ’14 Mart Tıp Bayramı’ konserinde Uludağ Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Ayhan Kızıl anısına sahneye çıktı.

Uludağ Premium’un sponsorluğunda Bursa Filarmoni Derneği’nin desteklediği klasik müziği geniş kitlelere ulaştıran Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), 14 Mart Tıp Bayramı’nda Orkestra’nın kuruluşunda büyük emekleri olan ülkemizin kıymetli sanat ve bilim insanlarından Prof. Dr. Ayhan Kızıl anısına sahnedeydi. İlhan Şeşen, Kürşat Başar, Zafer Çebi, Uğur Yalçın ve Batuhan Büyükdoğan gibi önemli müzisyenlerin sevilen eserleri seslendirerek Orkestra’ya eşlik ettiği konseri, genç ve yetenekli şef Murat Göktaş yönetti.

BBDSO’nun kuruluşuna vesile oldu

Konser öncesinde açılış konuşması yapan Uludağ İçecek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Bursa Filarmoni Derneği Başkanı Ömer Kızıl, sözlerine tüm doktorların Tıp Bayramı’nı kutlayarak başladı: “Bursa’nın ve Türkiye’nin yetiştirdiği tüm doktorlara şükranlarımı sunuyorum. Bundan 4 yıl önce aramızdan ayrılan rahmetli babam Prof. Dr. Ayhan Kızıl da önemli bir tıp doktoruydu. Avrupa ülkelerinin bugün bile yapmakta zorlandığı bir şeyi bundan tam 20 yıl önce gerçekleştirerek ve gerçek bir başarı hikayesinin altına imzasını atarak BBDSO’nun kuruluşuna da vesile olan babamın anısına düzenlenen bu konser ailemiz için çok değerli.”

Açtığın yolda ilerliyoruz, rahat uyu

Ömer Kızıl sözlerini şöyle tamamladı; “Babamın anısına böyle bir gece düzenlenmesi bizim için çok kıymetli. Kendisinin yolunda ilerlemeye; kültüre, sanata, bilime ve çağdaşlığa destek vermeye devam edeceğiz. Babacığım, açtığın yolda ilerliyoruz. Kültüre, sanata, bilime ve çağdaşlığa destek vermeye devam ediyoruz. Rahat uyu.”

1Galeri

Ümran-Celal Sönmez

2Galeri

Erol-Tülin Türkün

3Galeri

Erdem Saker

4Galeri

Songül Dinç, Birgül Biliktü

5Galeri

Derya Hakan

6Galeri

Canan Ekici

7Galeri

Aslı Yörükoğlu

8Galeri

Buğra Küçükkayalar, Teoman Alper

9Galeri

Mutlu Kocaeri Varlık

10Galeri

Ergun Türkay

11Galeri

Hakan-İrçe Salan

12Galeri

Adnan-Selena Erdinç

13Galeri

Filiz Hürcan

14Galeri

Mesut-Mine Şahin

15Galeri

Kızıl Ailesi

16Galeri

Füsun Tuna Göler

17Galeri

Nilgün Can, Nilgün Tuncalı

18Galeri

Nilgün Yüksel, Fügen Kağıtçıbaşı

19Galeri

Spressa-İbrahim Hızalan

20Galeri

Feyza-Tayfun Açıkgöz

21Galeri

Işık-Çağla Uğurtuğ

22Galeri

Hüseyin Özdilek

23Galeri

Türkan İskenderoğlu

24Galeri

Müge Mataracı, Zeynep İbiş

25Galeri

Müge Mataracı, Zeynep İbiş

26Galeri

Seray Gül

27Galeri

İlhan Şeşen

28Galeri

BBDSO, 14 Mart Tıp Bayramı’nda bir konser verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz