Ana Sayfa Güncel Ustalardan genç tiyatroculara tam destek

Ustalardan genç tiyatroculara tam destek

Uşak Belediyesi’nin 2015’te kurduğu Şehir Tiyatrosu, 3. yaşını renkli bir oyunla kutladı. ‘Godoyu Beklerkene’nin prömiyerinde Atatürk Kültür Merkezi’nde seyircinin arasında ünlü sanatçılar da vardı.

Sahneye çıkan genç meslektaşlarına destek vermek üzere oyunu izlemeye Uşak’a gelen Ruhi Sarı, Ferdi Kurtuldu, Osman Cavcı ile Bizimkiler dizisinin Baykuş Cemil’i Uğurtan Sayıner, çoğunluğunu amatör oyuncuların oluşturduğu meslektaşlarını ayakta alkışladı. Oyunun sonunda genç tiyatrocularla birlikte sahneye çıkan usta sanatçılar, aynı zamanda yakın dostları olan yönetmen Mehmet Tamer Uyar’ı kutladı. Ünlü oyuncu Ruhi Sarı, “Tiyatro ateşinin Anadolu’nun her yerine yayılması çok önemli. Bunun için başta canla başla çalışan Mehmet Tamer Uyar ve destek veren Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ı da kutlamak gerek. Yaşasın tiyatro” dedi.

Baykuş Cemil de geldi

Bizimkiler dizisinde canlandırdığı Baykuş Cemil karakteriyle akıllara kazının Uğurtan Sayıner ise yaşadığı sağlık sorunlarına rağmen, İzmir’den Uşak’a kadar geldi. Ayakta durmakta bile güçlük çeken Sayıner, kendisi için sahneye getirilen sandalyeye oturarak da olsa genç meslektaşlarına el verdi. Tiyatro sanatının gelişmesini ve gençleri sahnede gördükçe çok duygulandığını belirten usta sanatçı, Uşak halkından tiyatrolarına sahip çıkmalarını istedi. 

Uşak’ı kültür sanat kenti yapacağız

Şehirlerinde birbirinden ünlü sanatçıları ağırlamaktan duydukları mutluluğu dile getiren Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ise “Uşak’ı bir kültür sanat kenti haline getirmek istiyoruz. Bu noktada sanatçılarımızın bizi kırmayıp, buraya kadar gelip oyuncularımıza moral vermesi çok önemliydi. Hepsine teşekkürler” dedi.

[ngg src=”galleries” ids=”36″ display=”basic_thumbnail”]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz