Ana Sayfa Davetler Sanayide sanat buluşması

Sanayide sanat buluşması

İş ve cemiyet hayatının ünlü isimleri Sanatçı Emre Namyeter’in Maslak Sanayi’deki showroom’unda bir araya geldi. 

Projehane’nin düzenlediği buluşmada Sanatçı Erme Namyeter’in yeni koleksiyonu keşfedildi. Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy ve eşi Pervin Ersoy, Nejat Çuhadaroğlu ve eşi Ceylan Çuhadaroğlu, Uğur-Tuğba Esin, Suzan Toplusoy, Murat-Rima Kolbaşı, Mete Uslukılınç, Evren Kayar, Öznur Yakın, Mustafa-Esra Pepe, Nergis Pekuysal, Emek Emre davete katılanlar arasındaydı.

Esra-Mustafa Pepe, Bilge Kuru

Rima-Murat Kolbaşı

Ceylan-Nejat Çuhadaroğlu

Emek Emre

Evren Kayar

Mete Uslukılıç

Nergis Pekuysal

Pervin Ersoy

Öznur Yakın

Suzan Toplusoy

Uğur-Tuğba Esin

Emre Namyeter

Emre Namyeter Kimdir? 

Emre Namyeter (1984, İstanbul) 2010 yılında Salzburg Güzel Sanatlar Akademisi’ndeki öğreniminin ardından eğitimine 2012 yılında San Francisco Güzel Sanatlar Akademisi Heykel Bölümü’de devam etmiştir. 2018’den beri Pg Art Gallery tarafından temsil edilen ve eğitimine Montreal’de Concordia University Intermedia Bölümü’nde devam eden sanatçı yaşamını ve çalışmalarını İstanbul ve Montreal arasında sürdürmektedir.

Namyeter, kendi ürettiği boyaları kullanarak çok katmanlı soyut çalışmalar üretmektedir. Tekrar eden çizgisel hareketler ve rengin ahengi, sanatçının pürüzsüz ve yalın resimlerinin en belirgin özellikleridir. İlk bakışta belli bir kurala dayanmaksızın rastlantısal bir şekilde ortaya çıkmış gibi görünen çalışmaları, aslında oldukça kontrollü bir sürecin sonucunda meydana gelmektedir. Sanatçı deneysel kompozisyonlarını, kurduğu düzenek sayesinde sistemli ve titiz bir şekilde boyaları yuvarlak ahşap paneller üzerine akıtarak oluşturur.

Namyeter, söylemini somut imgeler ve nesneler yerine, titreşerek yüzeye yayılan dairesel formlar üzerinden yorumlamaktadır. Sanatçı, algının kişinin duygularına, deneyimlerine ve içinde bulunduğu çevre koşullarına göre farklılık gösterdiğine inanmaktadır. Her bir zihinde başka türlü tezahür eden çalışmaları, izleyiciyi algılama ve yorumlama konusunda özgür bırakmaktadır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz