Ana Sayfa İş Dünyası Kumova donör oldu

Kumova donör oldu

Rumelisiad’ın 14 ay önce Kızılay’la birlikte “Kan ver, Donör ol; Bir çocuğun kahramanı ol” sloganıyla başlattığı kampanyadan sevindirici haber geldi.

Rumelisiad’ın genç yönetim kurulu başkanı Ömer Kumova’nın kök hücre bağışı Türkiye’de yaşayan ve lösemi tedavisi gören bir hastayla %100 eşleşme sağladı. Kumova yaptığı açıklamada “14 ay önce Kızılay ve Rumelisiad ortak projesinde Kök Hücre Bağışı yapmıştım. Bugün 100.000’de 1 ihtimal gerçekleşti ve Lösemi tedavisi gören bir kardeşimizin kök hücresi ile %100 eşleşmemiz gerçekleşti. Sizlerde Kök Hücre bağışında bulunun, bir vatandaşımızı hayata bağlayın” şeklinde konuştu.

Hedef 20 bin bağış

Kumova sözlerine şöyle devam etti; “Bu ilk eşleşmenin bizlere yaşattığı mutlulukla, Proje kapsamında Bursa’da 1 yılda toplanan 8.000 kök hücre bağış sayısını, yürüttüğümüz çalışma ve siz değerli dostlarımızın desteğinde bu sene 20.000 e tamamlama hedefini belirledik. 100.000’de 1 eşleşme şansı nasıl ki benim kök hücreme denk gelebiliyorsa, aynı şekilde sizlerin de vereceği kan numunesine denk gelebilmesi ve bir başka vatandaşımızı hayata bağlayabilme mutluluğunu sizlere de yaşatabilmesi çok muhtemel.
Haydi sizlerde bu önemli projeye destek olun, bu vesileyle hep beraber bir bebeğe, bir anneye yada bir babaya nefes olalım.”

 

Kızılay ile birlikte yürütmüş olduğumuz KÖK HÜCRE projemizin lansmanı Rumelisiad-Zaferspor arasında yapılan dostluk maçı ile gerçekleştirilmişti.

RUMELİSİAD Başkanı Kumova, Bursa’da 1 yılda toplanan 8.000 kök hücre bağış sayısını, yürüttüğümüz çalışma ve siz değerli dostlarımızın desteğinde bu sene 20.000 e tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz