Ana Sayfa Güncel Komik Para’da bol kahkaha

Komik Para’da bol kahkaha

TiyatrOne ekibinin Podyum Sanat Mahal’de Alzheimer Hasta Konuk Evi yararına sahnelediği Komik Para, hareketli, sürprizleri, tesadüfleri ve yanlış anlamalarıyla izleyicileri bolca güldürdü.

Ray Cooney’in yazdığı ve Haldun Dormen’in çevirdiği Komik Para, Podyum Sanat Mahal’de seyirci karşısına çıktı. Serkan Çetinkaya’nın yönetip oynadığı Komik Para’da Elif Epiri, Nevin Tuzlacıoğlu, Bünyamin Avcı, Özgür İde Acarbabacan, Cem Çanakoğlu, Neş’e Yıldırım ve Conta Bertolucci de rol aldı. Geliri, yapımı devam eden Alzheimer Hasta Konuk Evi’nde aktarılacak oyun, Podyum Sanat Mahal’i dolduran izleyicilere keyif dolu iki saat yaşattı.  

18 yıl aradan sonra

Bursa’da Tayyare Kültür Merkezi’nde usta tiyatrocular Metin-Nevra Serezli’nin oynadığı Komik Para, 18 yıl sonra yeniden tiyatro severlerle buluştu. TiyatrOne ekibi 18 ve 25 Şubat’ta Akpınar Kültür Merkezi’nde Löder yararına, 11 Mart’ta Merinos AKKM’de Alzheimer Hasta Konuk evi yararına oyunlarını sergileyecek.  Komik Para, 28 Şubat’ta da Uğur Mumcu Sahnesi’nde olacak. Ayıca Çanakkale, İstanbul ve Eskişehir’de turnelere çıkacak olan ekip her oyununu bir dernek veya sivil toplum kuruluşu yararına oynayacak. 

Güçlü bir komedi

“Komik Para”, insanın para uğruna nelerden vazgeçebileceğini, türlü türlü yalanlar uydurabileceğini, aklınıza bile gelmeyecek komik olaylar dizisi ile karşınıza getiriyor. Elif Epiri’nin oynadığı Jean karakteri ve bir çanta dolusu parayla eve gelen eşi Henry Perkins’i canlandıran Serkan Çetinkaya’nın diyaloglarıyla başlayan Komik Para son derece hareketli ve güçlü bir komedi. Komik Para, hareketli, sürprizleri, tesadüfleri ve yanlış anlamalarıyla dolu durumları bol olan bir komedi oyunu olarak dikkat çekiyor. TiyatrOne oyuncuları oyunla ilgili şunları söylüyor; “Seyircilerimize günlük hayatın stresinden uzak, keyifli anlar sunmak için seçilmiş bir eser. Aynı zamanda güçlü, zorlu ve oyuncunun hünerini ortaya koyabileceği tipler barındırması da seçimde bizim için önemli etkenler oldu.”

1Galeri

Ebru Sağlık

2Galeri

Ayşe-Mehmet Yavaş

3Galeri

Emire Cantürk, Nilgün Yüksel, Türkan İskenderoğlu, Nur Arıcı, Mine Onur, Esra Özergün

4Galeri

Esin Seymen, Zerrin Özgüle

5Galeri

Gamze Geylani, Tuncay Aktaş

6Galeri

Kemal-Hacer Cantürk

7Galeri

Mehmet-Asuman Çalışkan

8Galeri

Mine, Mustafa Sönmezay

9Galeri

Mine-Ergun Türkay

10Galeri

Oral Özeken

11Galeri

Ece, Sema Epiri

12Galeri

Turgut Güler, Gülden Alpar

13Galeri

Tülin Işık, Serap Avcı

14Galeri

TiyatroOne ekibi Komik Para oyununu Podyum Sanat Mahal’de oynadı.

15Galeri

Komik Para / Podyum Sanat Mahal

16Galeri

Komik Para / Podyum Sanat Mahal

17Galeri

Komik Para / Podyum Sanat Mahal

18Galeri

Komik Para / Podyum Sanat Mahal

19Galeri

Nevin Tuzlacıoğlu, Elif Epiri

20Galeri

Komik Para / Podyum Sanat Mahal

21Galeri

Komik Para / Podyum Sanat Mahal

22Galeri

Nevin Tuzlacıoğlu, Serkan Çetinkaya, Elif Epiri

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz