Ana Sayfa Güncel Hitit Kuartet geleceğin müzisyenlerini keşfedecek

Hitit Kuartet geleceğin müzisyenlerini keşfedecek

Bursalı müzisyenlerin kurduğu Hitit Kuartet grubu yetenekli öğrencileri keşfetmek için okullarda konser verecek. Amaç, müzik konusunda öğrencilere yol gösterip yetenekli olanları tespit etmek.

Türkiye’de sayıları çok az olan oda müzik gruplarından biri de Bursalı müzik ustalarının kurucusu olduğu Hitit Kuartet Grubu. İsmini Hitit sembolünün güneşi ve bereketinden alan Hitit Kuartet, Türkiye’nin önde gelen sanatçılarından Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda doçent olarak görevini sürdüren Aslı Özsoy Körner, Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisi ve viyolonsel sanatçısı İdil Onaran, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nda görevli ve keman sanatçısı Aycan Demir Küçüközkan ile Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nın Viyola Grup Şefi ve viyola sanatçısı Ercan Gören’den oluşuyor.

Okullara gidecekler

Sonucunun çok başarılı olacağına inandığımız Hitit Kuartet grubumuz ile yurt içinde ve dışında ses getiren konserler için çalışıyoruz diyen Aslı Özsoy Körner, “Amacımız kuartetimiz ile klasik müzik ve bizim müziğimizi sentezleyerek güzel bir program yaratmak. Yeni kurduğumuz bu grubumuz ile dinleyicilerimiz ve çok sevdiğimiz birlikteliğimizi, müziğimizi paylaşarak, hayatın olmazsa olmazı müziğin daha fazla kitlelere ulaşmasında bir rol oynaması” dedi. Asıl projelerinin ise okullara giderek müzik konusunda öğrencilere bir yol göstermek ve ilgi alanlarına ulaşmasını sağlamak olduğunun altını çizen Aslı Özsoy Körner, “Birçok öğrenci konsere gitme imkanına sahip değil. Bu şekilde konseri öğrencilere götürerek müziğimizi ve enstrümanlarımızı tanıtmış olacağız ve onların müzik yeteneklerini keşfetmeye çalışacağız” dedi.  

1Galeri

Hitit Kuartet

2Galeri

Hitit Kuartet

3Galeri

Aslı Özsoy Körner

4Galeri

Hitit Kuartet

5Galeri

Aslı Özsoy Körner

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz