Ana Sayfa Güncel Ece’nin masal dünyası “10nno” açıldı

Ece’nin masal dünyası “10nno” açıldı

İç mimar Ece Köksal Uyanıklar, 1Onno isimli bebek ve çocuk ürünleri mağazasını Podyum Park’ta açtı.

Tanınmış iç mimar Ece Köksal Uyanıklar’ın sahibi olduğu 10nno’nun açılışına çok sayıda davetli katıldı. “Bursa’da bugüne kadar hiç yapılmayan bir şey yapalım istedik.” diyerek yeni mağazayı anlatan Ece Köksal Uyanıklar sözlerine şöyle devam etti; “Hem çocuklara hem de içindeki çocuğu yaşatan büyüklere hitap eden bir dükkan açalım. Ve bir masal dünyası hayal ettik. Adını da 10nno koyduk. Öyle bir dünya ki içinde ağaç evler, şehirden dolaplar, camda yaşayan çocuklar, sihirli battaniyeler, kağıttan çantalar, ekose geyikler ve daha neler neler…”

Sıra dışı ve özgün tasarımlar

Ece Köksal Uyanıklar’ın kendi üretimi dışında butik markaların ürünlerinin de satıldığı 10nno,  ilginç dekorasyonu ve farklı ürünleri ile dikkat çekti. Açılışa katılan davetlilerin çoğu “Tam de Ece’nin tarzına yakışır bir mağaza olmuş” demekten kendilerini alıkoyamadı. Mağazanın sahibi Ece Köksal Uyanıklar 10nno’nun hikayesini ise şöyle anlatıyor; “Senelerce iç mimarlık hizmeti vermiş biri olarak, her zaman sıra dışı, özgün tasarımlara bakış açım farklı olmuştu. Oğlum için tasarladığım bir yatak aslında belki de çocukluğuma dönmemi sağladı. Bizler yaratıcı çocuklardık. Yoktan var ederdik. Neyse, tabii ki devir çok değişti, teknoloji aldı yürüdü ama bence bizim çocuklarımıza da bizim natürümüz olan doğallık enteresan gelebilirdi. Değişikti çünkü. Düşünsenize ağaç evler falan. Tüm çocukluğunu ağaç tepelerinde geçirmiş olan bizler için özlem-nostalji olan bir şey, hayatını ipad-telefon-tv üçgeninde konumlandırmış olan ‘Z’ kuşağı için acayip değişik bir şey olabilirdi.” 

Geçmişe dönüş

Ece Köksal Uyanıklar, kısa sürede olumlu geri dönüşler aldığını belirterek “10nno’ya gelen insanlar üzerinde kanıtlanmış etkiyi şöyle adlandırabiliriz: ‘Yaaaaa bu benim çocukluğumda da vardııı…’ Miss gibi ahşap kokusu içerisinde sizi çocukluğunuza götürecek, ister istemez dudağınıza bir tebessüm yerleşecek (öyle oluyor çünkü).  Gerisini anlatmayalım, siz gelin görün.” şeklinde konuştu.

1Galeri

Ece Köksal Uyanıklar

2Galeri

Fatoş Altıntaş

3Galeri

Gökçe Tunalıgil

4Galeri

Gülin Altınmakas

5Galeri

Cankut Semih Dinçer, Çetin Ceylan, Sami Erol, Aykut Uyanıklar, Aykan Kurkur

6Galeri

Hakan Köksal, Murat Burak Gürhan

7Galeri

Tuğba Türkün, Mine Dizdar, Tuğba Efe, Yeşim Ceylan

8Galeri

Tuğba Türkün, Merve Yaşar, Özlem Duraner, Feride Kaya

9Galeri

Ayşe Aktaş

10Galeri

Ömür Akkor, Cüneyt Aksoy

11Galeri

Duygu Durmazel Acar

12Galeri

Mine Bozkurt

13Galeri

Işıl Çiftliklioğlu, Ayşe Müge Öztürk

14Galeri

Seda Pançalı, Sinem Sunaner Azmak

15Galeri

Ece Köksal Uyanıklar

16Galeri

10nno, Podyum Park’ta açıldı.

17Galeri

10nno, Podyum Park’ta açıldı.

18Galeri

10nno, Podyum Park’ta açıldı.

19Galeri

10nno, Podyum Park’ta açıldı.

20Galeri

10nno, Podyum Park’ta açıldı.

21Galeri

10nno, Podyum Park’ta açıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz