Ana Sayfa Moda Dilek Hanif Anadolu’yu yeni koleksiyonuna taşıdı

Dilek Hanif Anadolu’yu yeni koleksiyonuna taşıdı

Sade, zarif ve elegan çizgisiyle tanınan Dilek Hanif, Anadolu’da el emeği ile üretilen değerli dokumaları koleksiyonuna taşıdı. Anadolu’nun farklı yörelerinde üretilen dokumaların Dilek Hanif stili ile yorumlandığı ve modern parçalarla kombinlenerek sunulduğu kapsül koleksiyon, Four Seasons Hotel Bosphorus ev sahipliğinde  tanıtıldı.

 Koleksiyonlarında tarihi ve kültürel zenginliklere, el işçiliğine yer veren ve tasarımlarında Türk ve Osmanlı motiflerini de sıklıkla kullanarak yurt dışında tanıtımına katkıda bulunan Dilek Hanif, bu kez Anadolu’nun zengin el dokumalarını koleksiyonuna taşıdı. Anadolu’nun el tezgahlarında dokunmuş olan yerel dokumaların tanıtılmasında bir köprü olmayı hedefleyen Dilek Hanif Bayburt’un ehramı, Seferihisar ve Ödemiş’in keçesi, Hatay’ın tezgâhta dokunan ham ipekleri, Burdur’un tülbenti ve Gaziantep’in kutnu kumaşı gibi yerel dokumaları kullanarak tasarladığı parçaları krep, ipek, koton gibi modern kumaşlarla kombinleyerek oluşturduğu kapsül koleksiyonunu yakın arkadaşlarından oluşan özel bir davetli grubuna tanıttı.

Zamansız tasarımlar

Four Seasons Hotel Bosphorus ev sahipliğinde, otelin yeni mekânı Yasemin’in sıcak ve şık atmosferinde düzenlenen davette bir araya gelen konuklar koleksiyonu beğeni ile karşıladı. Aralarında Yasemin Aloğlu, Linda Kuyumcuyan, Müge Sırmabıyık, Sernur Çiftçi, Ebru Gökçek ve Şeli Elvaşvili gibi isimlerin bulunduğu konuklar koleksiyonu inceleyerek, doğal kumaşların dokusunu yakından inceleme fırsatı buldu. Günün her saatine uygun 20 parçadan ve dikkat çekici kombinlerden oluşan kapsül koleksiyon sadeliği zarafetle birleştirirken, gündüz şıklığını geceye de taşıyor. Koleksiyonda zamansız bir tarza sahip olan parçalar, rahat kesimleri ve klasik renkleri ile dikkat çekiyor.

Sürdürülebilir moda anlayışı

Dokumanın özüne bağlı kalarak ağırlıklı olarak ekru ve toprak tonlarının kullanıldığı koleksiyonda, tercihe bağlı olarak kumaşlar yine doğal bir malzeme olan kök boya ile renklendirilebiliyor. Dilek Hanif’in stilini yansıttığı, zamansız elbiseler, yelekler, gömlekler, pantolonlar, etekler ve ceketlerden oluşan koleksiyon sadece online olarak satışa sunuluyor. Doğaya saygılı, çevreyi kirletmeyen, makine kullanılmadan el tezgahlarında tek tek üretilen kıymetli doğal dokumalar sipariş üzerine üretilerek kişiye özel bir şıklık ve sürdürülebilir bir moda anlayışı sunuyor.

Dilek Hanif
Dilek Hanif, Anadolu’nun zengin el dokumalarını koleksiyonuna taşıdı.
Dilek Hanif, Anadolu’nun zengin el dokumalarını koleksiyonuna taşıdı.
Linda Kuyumcuyan
Müge Sırmabıyık
Sernur Çiftçi, Dilek Hanif
Yasemin Aloğlu
Yasemin Aloğlu
Sernur Çiftçi

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz