Ana Sayfa Güncel ‘Sahne’den Nükhet Duru geçti

‘Sahne’den Nükhet Duru geçti

Pop müziğin “Dört Yapraklı Yoncası” denilince akla gelen isimlerden biri olan Nükhet Duru, hem 40 yıldır sevilen ve dinlenilen klasikleşmiş şarkılarını, hem de 60’lı yıllardan bu yana unutulmayan şarkıları Podyum Sahne’de seslendirdi.

En sevilen şarkılarını Bursalı hayranları için söyleyen Çağdaş Türk Müziğinin dev ismi; zarafeti, sesi ve enerjisiyle konukları kendisine hayran bıraktı. Duru, Bülent Ersoy’dan Ajda Pekkan’a, Emel Sayın’dan Zeki Müren’e, Sezen Aksu’ya kadar dostlarıyla olan anılarını konuklarıyla paylaştı. Nükhet Duru, Cambaz, Esmer Günler, Ben Sana Vurgunum, Havam Yerinde, Mahmure ve Öyle Sarhoş Olsam Ki gibi ünlü şarkıların yer aldığı 70’ler, 80’ler ve 90’lardan oluşan repertuvarıyla hayranlarına nostaljik bir gece yaşattı.

Ayhan Aşan sürprizi

Sohbeti, kendine has tavırları ve esprileriyle renklenen gecede Duru’yu dinlemeye gelenler arasında fantezi müzik sanatçısı, Ayhan Aşan da vardı. Duru’nun ricasını kıramayarak sahneye çıkan “İsyan” parçası ve başarılı yorumuyla ayakta alkışlandı. Bursa’nın sektörde öncü ve önemli şehirlerden biri olduğunu belirten Duru, Podyum Sahne’nin Türkiye’de örnek teşkil edecek bir mekan olduğunu söyledi. Bir sanatçı için en keyfi verici şeyin nezih bir ortamda sevenlerine şarkı söylemek olduğunu anlatan Duru, mekanın işletmecilerini tebrik etti. Nükhet Duru, gecenin finalinde Yüce Önderimiz Atatürk’ün 80. Ölüm yıl dönümü için, tüm salonu ayağa kaldırarak “Memleketim” şarkısını konuklarla birlikte söyledi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz