Ana Sayfa Davetler Saffet Emre Tonguç’tan rekor imza

Saffet Emre Tonguç’tan rekor imza

İstanbul anlatıcısı Saffet Emre Tonguç’un “Kanatlarımda İstanbul” kitabı için özel bir lansman yapıldı. Tonguç, davetlilerin uzun bir kuyruk oluşturduğu lansmanda 1100 kitabı tek tek imzaladı.

“İstanbul benim aşkım” diyen Saffet Emre Tonguç’un İstanbul sevdası, önemli ve arşiv niteliğinde bir eserle ölümsüzleşti ve ‘Kanatlarımda İstanbul’ kitabı yayımlandı. Tonguç, İstanbul’un 80 farklı noktasını şehrin büyüleyici fotoğrafları ve anekdotlarıyla anlattığı kitabın lansmanı önceki gün Raffles İstanbul’da gerçekleştirildi. Tarihçi-Yazar Saffet Emre Tonguç’un İstanbul tutkusunun ilham verdiği ‘Kanatlarımda İstanbul’ adlı eser, İstanbul’u tarihiyle birlikte bir metropol yapan her detayını ve noktasını içeren kapsamlı bir rehber ve unutulmaz bir arşiv olarak raflardaki yerini aldı. 2 yıllık yoğun bir çalışma sürecinin sonunda yayına hazırlanan ve İstanbul’un 80 farklı noktasını hem tarihi hem de bugünüyle anlatan kitabın lansmanı önceki gün Raffles İstanbul Zorlu Center’da düzenlendi. Medya, sanat ve iş dünyasından önde gelen simalarının katıldığı lansmana; Pervin Ersoy, Revna Demirören, Semiramis Pekkan, Sunay Akın, Leyla Alaton, Sevan Bıçakçı, Berrin Zorlu, Jaklin Güner, Atıl Kutoğlu, Azra Kohen, Banu Yentur, Çiğdem Kamer, Daphne Behar, Dilek Avşar, Şebnem Çapa, Yasemin Kamhi, Saba Tümer gibi isimler katıldı. Lansmanda davetliler Saffet Emre Tonguç’un imzasını almak için uzun kuyruklarda bekledi. Tonguç, lansman sırasında 1100 kitabı tek tek imzaladı.

“Kendine hayran bırakan bir İstanbul”

Kitabın hazırlık sürecinde şehre olan aşkının yinelendiğini anlatan Tonguç, lansmanda “İstanbul’u anlatmak için önce anlamak, anlamak için de önce hissetmek gerekti. Hislerin peşine düştük. Yüzümüzü 21. Yüzyıl metropolünden ayrılmadan 8500 yıllık tarihe döndük. Her zaman şaşırtan, keşfetmeye doyulamayan, şahsına münhasırlığın şımarıklığını yaşayan ve yaşatan bir kenti anlatmak elbette kolay değildi. Kolay olsun diye değil, adı İstanbul olsun diye yazdık. Çok kültürlü, çok renkli, eskiyi ve yeniyi harmanlayan, farklılıkları koynunda yan yana saklayan, güzelliği küsleri barıştıran, tarihi kendine hayran bırakan bir İstanbul yansıttık” sözleriyle yani kitabını anlattı.

Önce koleksiyon baskısı rafa çıkıyor

Tonguç’un İletişim Danışmanı Zeynep Şahin Tutuk’la birlikte kaleme aldığı kitap, Alfa Yayınevi’nden okuyucuyla buluşuyor. Avrupa Yakası’nda Tarihi Yarımada ile başlayan ‘Kanatlarımda İstanbul’, Anadolu Yakası ve ardından Prens Adaları ile sona ererken bu masal diyarını, şehrin en önemli simgelerinden bir martının kanadında betimliyor. Kitapta, İstanbul’un birbirinden büyüleyici hallerini yansıtan 170 fotoğraf yer alıyor. Drone fotoğraflarına getirdiği özgün yorumla Halit Bilen tarafından çekilen ve görsel bir şölen sunan fotoğraflarda, şehrin farklı mevsimlerdeki ve günün farklı saatlerindeki renkli görüntüleri yer alıyor. Daha önce görülmemiş açılar yakalanan fotoğrafların eşliğinde İstanbul, masalsı bir dille anlatılıyor. ‘Kanatlarımda İstanbul’ öncelikle büyük boyutlu ve kalın kapaklı koleksiyon baskısıyla satışa sunuluyor. 2020’nin ilk aylarında ise kitabın taşınabilir boyutlu olan ikinci versiyonunun yayımlanması planlanıyor.

1Galeri

Asli Hünel

2Galeri

Atıl Kutoğlu

3Galeri

Berrin Ak

4Galeri

Berrin Zorlu

5Galeri

Beyza Avcıoğlu

6Galeri

Bilge Kuru

7Galeri

Daphne Behar

8Galeri

Dilek Avşar

9Galeri

Ebru Sanver

10Galeri

Ece Şirin

11Galeri

Elif Dağdeviren

12Galeri

Elif Gönlüm

13Galeri

Esra Ekmekçi Çalıcıoğlu, Pervin Ersoy, Leyla Alaton, Berna Sağlam Naipoğlu

14Galeri

Esra Kaktüs

15Galeri

Figen Kıral

16Galeri

Füsun Kuran Çevik

17Galeri

Gamze Cizreli

18Galeri

Gökçe Atuk, Saffet Emre Tonguç, Sevan Bıçakçı

19Galeri

Gülden Büyükuçak

20Galeri

Güliz Onursal

21Galeri

Hülya Kalyoncu, Saffet Emre Tonguç

22Galeri

İdil Lüleci, Ayşegül Hotiç

23Galeri

Jaklin Güner, Saffet Emre Tonguç, Revna Demirören

24Galeri

Laura Margarita

25Galeri

Leyla Alaton, Saffet Emre Tonguç

26Galeri

Murat Evgin

27Galeri

Neşe Sert

28Galeri

Oya Germen, Saffet Emre Tonguç, Semiramis Pekkan, Funda Arkas

29Galeri

Pervin Ersoy

30Galeri

Rıfat Tutuk, Saffet Emre Tonguç, Zeynep Tutuk, Halit Bilen

31Galeri

Saba Tümer

32Galeri

Saffet Emre Tonguç, Revna Demirören

33Galeri

Şebnem Çapa

34Galeri

Semiramis Pekkan

35Galeri

Serda Büyükkoyuncu, Saffet Emre Tonguç

36Galeri

Serra Taşkent

37Galeri

Pervin Ersoy, Saffet Emre Tonguç

38Galeri

Songül Toprak Özsan

39Galeri

Sunay Akın

40Galeri

Taylan Kümeli

41Galeri

Yasemin Kamhi

42Galeri

Saffet Emre Tonguç’un imza gününe Leman Tonguç da katıldı.

43Galeri

Yonca Ebuzziya

44Galeri

Saffet Emre Tonguç, 1100 kitabı tek tek imzaladığı günün sonunda yorgun ama mutluydu.

45Galeri

Sinan Öncel, Banu Yentür, Saffet Emre Tonguç , Koray Bilici

46Galeri

Davetliler uzun bir imza kuyruğu oluşturdu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz