Ana Sayfa Güncel Hülya Avşar Bursa’da korta çıktı

Hülya Avşar Bursa’da korta çıktı

18 yıldır düzenlenen ve elde edilen gelirle ihtiyaç sahibi genç yeteneklere burs imkanı sağlanan Hülya Avşar Cup’ın BURSA ayağı tamamlandı. 22 Eylül’de başlayan turnuva 13 kategoride 150 lisanslı tenis sporcusunun katılımı ile gerçekleşti. Nilüfer Belediyesi tarafından ana sponsorluğu üstlenilen turnuvaya Podyum Tenis Kulübü bu yıl üçüncü kez ev sahipliği yaptı. Turnuvanın final gününde 13 kategorinin şampiyonları belli oldu.

Üçüncü kez Podyum Park’ta

Podyum Tenis Kulübü Baş antrenörü Hasan Ataç, “Bu turnuva 18 yıldır yetenekli ve ihtiyaç sahibi genç sporcuların yolunu açıyor. Biz de bu sosyal sorumluluğun bir parçası olabilmekten dolayı son derece mutluyuz.” dedi. Podyum Tenis Kulübü kortlarında yapılan turnuvanın ana sponsoru Nilüfer Belediyesi’nin dışında, Uludağ İçecek, Jimer Hastanesi ve Çerezci Mustafa da turnuvaya destek olarak tenis sporuna katkıda bulundu.

30 gence burs sağlandı

Turnuvada final oynayan tüm sporcuların ödüllerinin dağıtıldığı tören öncesinde Hülya Avşar’ın yaptığı gösteri maçı büyük ilgi gördü. Sağanak yağışa rağmen maçı bırakmayan Avşar seyircilerin büyük takdirini topladı. Gösteri maçın partneri Korhan Akın ile birlikte kazanan Hülya Avşar, tüm kategorilerin finalist ve şampiyonların ödül kupalarını, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’le birlikte verdi. Hülya Avşar; tenis sporunun yayılması, başarılı ve yetenekli gençlerin eğitimlerinin desteklenmesi adına daha uzun yıllar bu özel turnuvanın yaşaması ve yaşatılmasının önemini vurguladı.Turnuvanın geliriyle 30 gence burs sağlandığının altını çizerek Bursa‘dan ayrıldı.

[ngg src=”galleries” ids=”10″ display=”basic_thumbnail”]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz