Ana Sayfa Moda Erkan Demiroğlu’dan Bir Doğu Masalı

Erkan Demiroğlu’dan Bir Doğu Masalı

“Masallar artık olmadığı için, anlaşılmıyor dünya. İnsanoğlu, kendini anlamak, dünyayı tanımak için yeniden dinlemeli hepsini. Kendi karanlığını bulmak, iyiliğe ulaşmak için. Masal olmayınca hayatımızın içinde; karışıyor kavramlar, bulanıklaşıyor giderek. Oysa en büyük gerçeği periler, devler söylüyor bize, sayfaların arasından. Yapmamız gereken, yüreğimizle dinlemek, kulak vermek.”

Erkan Demiroğlu, ED 2019 Kış Koleksiyonu bu sezon yine bir Doğu masalını fısıldıyor. İmaj çekimleri Fotoğraf Sanatçısı Tayfun Çetinkaya tarafından  sanal, büyüleyici bir orman atmosferinde gerçekleştirilen ED 2019 Kış Koleksiyonu, bizleri Anadolu köylerinde anlatılagelen mistik bir masalın hüzünlü koridorlarına sürüklüyor.

Şahmaran efsanesi

Anadolu’nun hızla yitirilen zengin doğa ve kültürel mirasında, başlangıç ve sonun, doğum ile ölümün, iyi ile kötünün, insan ile yılanın birbiri içinde kaybolduğu binlerce yıllık bir efsanedir Şahmaran. Efsane, Anadolu’da, Ceyhan’da evlerde ninelerin, dedelerin ağzından süzülür, karışır Çukurova’nın bereketli topraklarına. Cebelinur Dağı’nın eteklerindeki Balkuyusu’nda, Yılankale’de ve Misis Köprüsü’nde efsane gerçeğe, gerçek efsaneye dönüşür… Şahmaran efsanesi, UNESCO ‘Somut Olmayan Kültürel Miras’ listesine dahil edildi.

Zengin kompozisyonlar

Siyah beyaz klasik ekoselerin, mor, zümrüt yeşili, safran sarısı gibi parlak renkler ile birlikte kullanıldığı koleksiyonda görkemli yılan motifleri çiçek desenleriyle stilize edilerek, üç boyutlu pul payet işçilikleri ile zengin kompozisyonlar taşıyor.

Etnik-modern silüetler

Yün, kaşmir ekose tüvit gibi sıcak materyallerin, ipek, viskon krep, lurex jakar gibi lüx kumaşlarla harmanlandığı ED Kış Koleksiyonu, zengin nakış detayları, volümlü uçuşan elbiseleri, kadife kemerleri, ceket ve eteklerin volanlı, asimetrik görünümleri ile etnik-modern, silüetler sunuyor.

[ngg src=”galleries” ids=”12″ display=”basic_thumbnail”]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz