Ana Sayfa Güncel Dünya Türk Kahvesi Günü’nde Darülaceze’de anlamlı buluşma

Dünya Türk Kahvesi Günü’nde Darülaceze’de anlamlı buluşma

Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı ve tüm Arzum çalışanları, Darülaceze’ye ziyarette bulunarak, bu özel konuklarına eşsiz lezzette Türk kahvesi ikram etti.

Darülaceze’de kurulan Arzum OKKA tadım standında, misafirlere bol köpüklü, tam kıvamında, okkalı Türk kahvesi ikram edildi. Programda ‘Osmanlı’da Kahve Seremonisi’ canlandırıldı. Darülaceze sakinleri ile gerçekleştirilen etkinlikte yapılan Osmanlı’da kahve Seremonisi ile geçmişe keyifli bir yolculuk yapıldı. Sakinler ile birlikte keyifli vakit geçirildi. Etkinliğe Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, Türk Kahvesi Derneği Başkanı Nuri Çolakoğlu, Darülaceze başkanı Hamza Cebeci, Arzum çalışanları ve Darülaceze sakinleri katıldı.

Ahmet Selçuk İlkan

Bilge Kuru

Davete katılanlar etkinlik sonunda hatıra fotoğrafı çektirdi.

UNESCO’dan tescilli

Darülaceze sakinlerinden 5 kişi ile yapılan Türk Kahvesi Pişirme etkinliği ile de ortaya renkli görüntüler çıktı. Etkinlik sonunda tüm Darülaceze misafirlerine Arzum Okka’dan hediyeler verildi. Türk Kahvesi Kültürü Araştırmaları Derneği ile birlikte Türk kahvesini 2013 yılı sonunda Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür örgütü (UNESCO)’ ya götüren Arzum, Unesco’nun 5 Aralık 2013’te Türk Kahvesini “Türkiye’nin somut olmayan kültürel bir değeri” olarak tescillemesine öncülük etmişti.

Programda ‘Osmanlı’da Kahve Seremonisi’ canlandırıldı.

Etkinliğe Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un eşi Pervin Ersoy ile Darülaceze başkanı Hamza Cebeci de katıldı.

Türk Kahvesi Derneği Başkanı Nuri Çolakoğlu

Özlem-Alparslan Erçetin

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz