Ana Sayfa Güncel “Çocuklara Bot” için birlikteler

“Çocuklara Bot” için birlikteler

15 Kasım’da attıkları bir tweet’in ardından yüzlerce öğretmen ve gönüllüyü bir araya getiren Ece ve Burcu Arar “Çocuklara Bot” projesi için bu kez de alışveriş şenliği düzenledi.

Mercure Hotels’de düzenlenen alışveriş şenliğine Bursalılar yoğun ilgi gösterdi. İstanbul’dan gelerek projeye destek veren Ece Kumkale dışında Bursalı influencer Deniz Ağaoğlu, avukat-yazar Mine Rana Dayıoğlu, uluslararası madalya sahibi şef Elif Doğan, Yrd. Doç Dr. Gökhan Erbağ ve fotoğrafçı Sabina Melikşah da konuşmacı olarak projeye destek verdi. Gün boyu süren şenlikte ayrıca gümüşten çantaya, ayakkabıdan dekorasyona birçok ürün uygun fiyatlarla alıcı buldu. Muzzy Event’in müzikleriyle destek olduğu günde moderatör ve sunuculuğu ise Neslihan Çınar yaptı. Müzik ve workshoplarla renklenen şenlikte Ece Arar ve Burcu Arar katılımcılarla tek tek ilgilendi. İkili, “Bugüne dek gönüllüler sayesinde 7 bin bot topladık. Bu sayıyı 10 bine çıkarmak istiyoruz. Bu yüzden bu alışveriş şenliğini düzenledik. Katılan, destek olan herkese teşekkür ederiz. Bundan sonra da destek olmak isteyenler bizimle iletişime geçebilirler.” diye konuştu. 

7 bin bot gönderdiler

Doğu bölgesinde köy okullarında öğrenim gören çocukların soğuk kış şartlarında sıcak ayaklarla okula gitmesi için yola çıkan Ece Arar ve Burcu Arar, ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için attıkları tweet’in ardından binlerce retweet aldı. Gelen binlerce istek elektronik postasını sıraya sokan ikili, bir yandan da gönüllülere ulaşmaya başladı. İlk baştaki tahminleri en azından yüz çocuğa yardım eli uzatmak iken, kendilerine inanan gönüllüler sayesinde toplam 7 bin botu özellikle doğu illerindeki okullara gönderdiler. Şimdi Kars’tan Ağrı’ya, Edirne’den Muş’a tam 7 bin çocuk şu an sıcacık ayaklarla okula gidiyor. 

Yurdun dört bir yanına ulaştı

Ağrı, Kars, Şırnak, Gaziantep, Van, Çankırı, Isparta, Erzurum, Muş, Şanlıurfa, Batman, Diyarbakır, Bitlis, Bursa, Ankara, Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Hakkari, Hatay, Giresun, Iğdır, Mardin, Kahramanmaraş, Ardahan, Aksaray, Eskişehir, Siirt, Gümüşhane, Elazığ, Düzce Antalya, Tekirdağ şimdiye dek ulaşılan iller. Voleybol takımı oldukları halde spor ayakkabıları olmayan öğrencilere gönüllüler vasıtasıyla voleybol ayakkabısı da gönderen ikili, kız öğrencilerin illerinde şampiyon olmasıyla ayrıca büyük bir gurur da yaşadı.

1Galeri

Arzu Yerli

2Galeri

Ayda Celbiş

3Galeri

Ayşe Alagöz

4Galeri

Dilek Anıl, Hanife Mersin

5Galeri

Fatoş Sözüçetin

6Galeri

Filiz Hürcan

7Galeri

Gözde Bozacı

8Galeri

İpek Karakaş, İrem Gürcan, Semra Uğur, Merve Uğur

9Galeri

İrem Baykal, Zuhal Genç

10Galeri

Işıl Anıl

11Galeri

Merve Yumakoğulları

12Galeri

Mine Rana Dayıoğlu

13Galeri

Merve Uğur

14Galeri

Nagihan Yiğitöz, Seher Ünal

15Galeri

Nevin Derya, Burcu Özhan

16Galeri

Nikol Karacham

17Galeri

Yasemin Pulat, Ece Öner

18Galeri

Ece Arar, Aylin Alkan Balta, Burcu Arar, Burcu Kombak, Sena Erçek, Neslihan Çınar, Sabina Melikşah, Merve Yumakoğlu

19Galeri

Zühal Batum

20Galeri

Deniz Ağaoğlu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz