Ana Sayfa İş Dünyası Çeyrek asırlık BUSİAD geleneği

Çeyrek asırlık BUSİAD geleneği

Bursa Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği BUSİAD’ın geleneksel Doğan Ersöz Ödülleri, bu yıl yirmi beşinci kez sahiplerine verildi.

BUSİAD’ın marka haline gelen ve kurucu başkan Doğan Ersöz adına verilen ödülleri bu yıl da sahiplerini buldu. Almira Otel’de düzenlenen gecede “2018 Doğan Ersöz Ödülü” Karsan AŞ’ye verildi. Karsan’ın CEO’su Okan Baş’a ödülü BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay verdi. Baş ödülü aldıktan sonra yaptığı konuşmada, “Yaptığımız işlerle fark ediliyor olmak gurur verici. Otomotiv dünyası değişim içinde. Herkes elektrikli araç konuşuyor. Biz bir adım önde gidiyoruz. İki ürünü bir yılda satışa hazır hale getirmek kolay değil. Hedef otonom araç. Elektrikli otobüs gamını genişleteceğiz. Yüzde 100 Türk sermayesi ile bunu yapmak da ayrı bir gurur. En büyük güvencemiz de insan kaynağımız. Bu ödülü bin 200 Karsan çalışanı adına alıyorum” dedi.

Farkı fark ettiniz

Gecede ayrıca “BUSİAD Kültür ve Sanata Katkı Ödülü”, “Panorama 1326 Bursa’nın Fethi Müzesi” ne verildi. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ödülü BUSİAD Yönetim Kurulu üyesi Gonca Yerliyurt’tan aldı. Dündar ödülü aldıktan sonra şunları söyledi; “Farkı fark ettikleri için BUSİAD yönetimine çok teşekkür ederim. Bursa, yüksek teknoloji kullanan bir sanayiye sahip. Bu da bize daha büyük sorumluluklar yüklüyor. Yaptığımız değerli işlerde sizlerin de katkısı var. 630 bin üzerinde ziyaretçi geldi müzemize ve 126 etkinlik yapıldı. Sadece seyirlik bir yer değil. Bunlar bizlerin, sizlerin başarısıdır. Önümüzde yapacak çok işimiz var.”

BUSİAD bir okul

BUSİAD Meslek Ödülü’nü ise Prof. Dr. Ali Ceylan aldı. Prof. Dr Ceylan ödülünü alırken, “Bu kadar ders verdim fakat bu kadar heyecanlanmadım. Çok mutluyum BUSİAD’dan ödül almak paha biçilmez. BUSİAD bir okul gerçekten. İşletme hocası olarak orda öğrendiklerimi üniversiteye aktardım. BUSİAD, girişimcinin itibarını ve standartlarını yükseltti. Zihinsel bir değişimi gerçekleştirdi” diye konuştu.

1Galeri

Kemal-Oya Efe

2Galeri

Fehmi-Mehpare Osanmaz

3Galeri

Efe-Merve Ceyhan

4Galeri

Ece-Ahmet Eker

5Galeri

Ali İhsan-Nezihe Yeşilova

6Galeri

Turhan-Güngör Tayan

7Galeri

Hüseyin Özdilek

8Galeri

Ayhan-Hülya Korgavuş

9Galeri

Aytuğ-Filiz Onur

10Galeri

Arif-Serpil Özer

11Galeri

Zeynep-İskender İskenderoğlu

12Galeri

Çağlar-Ebru Kurtuldu

13Galeri

Beril-Ünal Baylan

14Galeri

BUSİAD Yönetim Kurulu

15Galeri

Törende, “2018 Doğan Ersöz Ödülü’nü Karsan AŞ adına CEO Okan Baş aldı.

16Galeri

Gonca Yerliyurt, Mustafa Dündar, Ergun Hadi Türkay

Galeri

Mustafa Şenyurt

17Galeri

Gökhan-Zerrin Özgüle

18Galeri

Ayten-Zeki İlhan

19Galeri

Dağhan-Özge Uzgun

20Galeri

Bircan Kaner

21Galeri

Gülay-Durmuş Gürsel

22Galeri

Ramazan-Hülya Kaya

23Galeri

Seçil-Kemal Demiral

24Galeri

Sevda-Serdal Gülmez

25Galeri

Elif-Ümit Okyar

26Galeri

BUSİAD Doğan Ersöz Ödülleri bu yıl Karsan AŞ, Osmangazi Belediyesi ve Prof. Dr. Ali Ceylan’a verildi.

27Galeri

Karsan AŞ’nin ödülünü CEO Okan Baş aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz