Ana Sayfa İş Dünyası BUSİAD’dan Vali Canbolat’a ziyaret

BUSİAD’dan Vali Canbolat’a ziyaret

Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu Bursa Valisi Yakup Canbolat’a hoş geldiniz ziyaretinde bulundu.

Bursa Valisi Yakup Canbolat’ın Heykel Tarihi Valilik binasında kabul ettiği BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, Canbolat’a yeni görevinde başarı dilerken, Bursa sanayi ve iş dünyasına ilişkin bilgiler de aktardı.

BUSİAD Yönetim Kurulu üyeleri Vali Canbolat’ı makamında ziyaret etti.
Bursa’nın kendisine yol çizmesi şart

Bursa Valisi Canbolat ise, Bursa’nın öneminin farkında olduğunu kaydederek, her yıl 30 bin kişi daha kalabalıklaşan Bursa’nın kendisine bir yol çizmesinin şart olduğunu söyledi. Canbolat, 30 bin insana ilişkin çözüm üretmenin kolay bir iş olmadığını kaydederek. “Sanayi nereye kadar büyümeli? İstanbul’dan gelen sanayi Bursa’ya gelmeli mi? Bunlar tartışılmalı. Dijital dönüşümü sağlamalı, katma değeri yüksek ürün üretimini sağlamalı” dedi. Vali Canbolat, “Bursa’da her türlü nimet var. Dağı var, denizi, tarımı, kaplıcaları ve tarihi var. Turizm konusu da düşünülmeli” ifadelerini kullandı.

Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı

Ziyarete BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay’ın yanı sıra, Başkan Yardımcıları Buğra Küçükkayalar, Mustafa Ekinci, Uğur Urkut, Yönetim Kurulu Üyeleri Burak Anıl, Gonca Yerliyurt, Osman Nemli, Selim Akbaş ile Genel Koordinatör Basri Tüfekçioğlu da katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz