Ana Sayfa Güncel Bursa’dan Antakya’ya iyilik köprüsü

Bursa’dan Antakya’ya iyilik köprüsü

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen 11 ilde milyonlarca kişiyi etkileyen ve on binlerce insanımızın ölümüne neden olan Kahramanmaraş merkezli 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından ülkemizde adeta bir yardım seferberliği başlatılmıştı.

Depremin hemen ardından Sebla Pamir Güler’in hayata geçirdiği ve sonrasında yakın arkadaşları Özlem Yücetürk, Gülden Çevik, Nurşen Dağlı ve Tomris Kurt’un katılımıyla giderek büyüyen “Kalbim Seninle Yardımlaşma Platformu” afet bölgesi için canla başla çalışıyor.

Geçen yıl depremden etkilenen çocuklar için oyuncak toplayan, Cansu’yu adını verdikleri projeyle bölgeye su yardımı yapan “Kalbim Seninle” ekibi, 100 çocuk hedefiyle çıktığı yolda 560 çocuğumuza bir takım bayramlık kıyafet, bir takım günlük kıyafet, çamaşır, çorap, oyuncak, şeker ve harçlıktan oluşan bayram paketini ulaştırdı.

Geçen yıldan bu yana bölgeyle irtibatı koparmayan Kalbim Seninle Yardımlaşma Platformu ihtiyaç sahibi ailelere maddi destek sağladı, üniversite öğrencilerine burs verdi. Yaptıkları kampanyayla bir ailenin depremde hayatının kaybeden çocuğu adına yapacağı kütüphaneye yüzlerce kitabı ulaştırdılar.

 Bu iyilik hareketini başlatan ve Bursalı yardımseverlerin yardımlarının bölgeye ulaşmasını organize eden Kalbim Seninle ekibi, bu yıl da Antakya, Kırıkhan, Hassa, Samandağ ve köylerinde 1100 çocuğa bayram kıyafeti, ayakkabı, çoraptan oluşan paketin yanı sıra, bayram harçlığı, oyuncak, bayram şekeri yardımı yaptılar ve ziyaret ettikleri ailelere de kandil simidiyle birlikte maddi yardımda bulundular. Kadir Gecesi’nde Hatay’da olan Kalbim Seninle Yardımlaşma Platformu Üyeleri,  depremin hemen ardından bölgeye giden Şeyda öğretmenle birlikte Ramazan Bayramı öncesinde hazırlanan yardımları ailelere ve çocuklara ulaştırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz