Ana Sayfa İş Dünyası Bülent Eczacıbaşı’na sürpriz

Bülent Eczacıbaşı’na sürpriz

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı’na, mezunu olduğu Alman Lisesi’nin 150. yıl kutlama gecesinde büyük bir sürpriz yapıldı.

Alman Lisesi Mezunlar Derneği tarafından düzenlenen gecede, okulun 150 yıllık tarihinin en yüksek not ortalamasına sahip olan Bülent Eczacıbaşı’na özel olarak hazırlatılan biyografisinin bir numaralı kopyası armağan edildi. Dernek, sınırlı sayıda basılan Bülent Eczacıbaşı biyografisinin yanı sıra, Alman Lisesi mezunu olan Melih Kibar’ın yine özel olarak hazırlanmış bir CD’sini de üyelerine armağan etti.

Özel davetliler katıldı

Alman Lisesi’nin 150. yıl kutlama etkinlikleri kapsamında Büyük Kulüp’te düzenlenen geceye 300’ü aşkın Alman Lisesi mezunu eşleri ile birlikte katıldı. Almanya Başkonsolosu Michael Reiffenstuel, Alman Lisesi İdare Derneği Başkanı Mithat Cin ve Alman Lisesi Okul Müdürü Axel Brott da davetliler arasında yer aldı. Mezunlar, Almanya’dan özel davetle gelen bir müzik ve dans grubunun ardından Erol Evgin’in performansıyla eğlendi. Kendisi de şarkıcı, yapımcı ve sunucu olan Alman Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı Serhat Hacıpaşalıoğlu da söylediği şarkılarla alkış aldı.

Eczacıbaşı: “Alman Lisesi bir ekoldür”

Bülent Eczacıbaşı, yaptığı konuşmada, Alman Lisesi’nin 150 yıldır ülkemizde çalışma disiplinine sahip, sorgulama alışkanlığı olan, hümanist düşünce ile tanışmış, dünyanın herhangi bir yerinde öğrenimlerini ve yaşamlarını sürdürmek için gereken bilgi ve yetkinliklerle donatılmış genç insanlar yetiştirdiğini belirtti.  Eczacıbaşı, “Bunun değerini hepimiz biliyoruz, gururunu paylaşıyoruz” diye konuştu. Alman TV’sinin tanınmış sunucularından Nazan Eckes’in sunuculuğu üstlendiği gecenin sonunda, üzerinde Bülent Eczacıbaşı ile birlikte okulun tanınmış mezunlarından Nazlı İmre ve Cüneyd Zapsu’nun şekerden yapılmış figürleri bulunan ve okul binası şeklinde yapılmış dev 150. yıl pastası kesildi.

6Galeri

Bülent Eczacıbaşı’na özel olarak hazırlatılan biyografisinin bir numaralı kopyası hediye edildi.

5Galeri

Bülent Eczacıbaşı’na özel olarak hazırlatılan biyografisinin bir numaralı kopyası hediye edildi.

4Galeri

Bülent Eczacıbaşı, Serhat Hacıpaşalıoğlu

3Galeri

Bülent Eczacıbaşı, Serhat Hacıpaşalıoğlu

2Galeri

Bülent Eczacıbaşı

1Galeri

Bülent Eczacıbaşı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz