Ana Sayfa İş Dünyası Berteks’te Turquality sevinci

Berteks’te Turquality sevinci

96 yıllık tecrübesi ile Türkiye’nin önde gelen teknik tekstil kuruluşlarından Berteks, Ticaret Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan Turquality Programı’na dahil edildi.

Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, yüksek üretim kalitesi ile her geçen gün gücüne güç katan Berteks; yerinde AR-GE Merkezi, Greenguard, Oeko-Tex ve diğer uluslararası kalite belgeleri ile sektörün teknolojik dönüşümünde ileri gelen kuruluşlarından biri olurken, global marka olma yolunda tüm sektöre örnek olmaya devam ediyor. Berteks Yönetim Kurulu Başkanı Berk Noyan Turquality Destek Programı’na ve diğer uluslararası başarılarına dair açıklamalarında, başarılarının sırrını; Türk marka bilincinin tüm paydaşlarla paylaşılarak, markanın tercih edilebilirliğinin artırılması, kıtalar arası marka yaygınlığının sağlanması, sürekli ve sürdürülebilir yeni ürün ve Ar-Ge çalışmalarının devamlılığı, tüm süreçlerin dijitalleşmeye dönüşmesi olarak sıralıyor.

Tekstil sektörü kabuk değiştiriyor

Başarı dolu bir dönem geçirdiklerinin altını çizen Noyan; “Tekstil, hiçbir zaman bitmeyecek bir sektör. En gelişmiş ekonomilerde dahi, tekstilin hala çok ciddi pay aldığını ve üretim yaptıklarını görüyoruz. Ama bu noktada Uzakdoğu’da üretilen katma değeri düşük ürünleri kastetmiyorum. Kastettiğim; bilgiye, Ar-Ge’ye, İnovasyon’a dayalı, albenisi yüksek ürünler ve teknik-tekstil. Dünya Endüstri 4.0 ile yeni bir üretim çağında evrilirken tekstil sektörü de bu gelişmeler ışığında kabuk değiştiriyor. Bu kabuk değişimine ayak uydurmalı, inovasyona ve markalaşmaya yoğunlaşmalı, bunu yaparken de müşteri portföyünü iyi planlanmalıyız. Berteks olarak her zaman önceliğimiz olan markalaşma ve Ar-Ge çalışmalarını ön plana çıkararak yaratacağımız sinerji ile hem yurt içi hem de yurt dışında hedeflediğimiz satış/ciro beklentilerimizin karşılanacağına inanıyoruz” dedi.

1Galeri

 

2Galeri

3Galeri

Murat Erdebil, Berk Noyan, Ersin Erdebil

4Galeri

Murat Erdebil

5Galeri

Burcu Erdebil

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz