Ana Sayfa Güncel Arzu Sabancı Yeşilay Dergisi’nin kapağını tasarladı

Arzu Sabancı Yeşilay Dergisi’nin kapağını tasarladı

Yeşilay, 100. yaşı boyunca dergi kapağını her ay ünlü bir isme emanet etmeyi sürdürüyor. Derginin kasım sayısını cemiyet hayatının tanınmış ismi Arzu Sabancı tasarladı.

“Bağımsızlık her zaman moda” başlığıyla çıkan kasım sayısını tasarlayan Arzu Sabancı okuyucuya şu mesajı iletti; “Gençlere hayattan keyif alabilmenin herhangi bir maddeye bağımlı olarak değil, çalışarak, üreterek, hobiler edinerek sağlanabileceğini hatırlatmak istiyorum. Özellikle akranlar arasında kabul görmek ve popüler olmak için bağımlılık yapıcı maddelerin kullanımına yönelim olabildiğini biliyoruz ancak hiçbir şey bağımsızlıktan daha değerli ve anlamlı değil. Hem modaya hem de bağımlılıklardan uzak bir yaşama gönül vermiş biri olarak ‘bağımsızlığın her zaman moda olduğunu’ vurgulamak istiyorum. Hepimiz biliyoruz ki, günümüzde artık iyi ve sağlıklı yaşamanın kendisi bir trend haline geldi. Ben de gençlere bağımlılıklardan uzak yaşamanın önemini her fırsatta hatırlatıyorum ve eğer trendleri takip etmek istiyorsanız, öncelikle bağımsızlık modasını takip edin, Yeşilaylı olma ruhunu hissedin diyorum.” Aydilge Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, sanatçı Ahmet Güneştekin, iki kez dünya şampiyonluğuna ulaşan ilk Türk kadın tekvandocu İrem Yaman, Tülin Şahin, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Prof. Dr. Aziz Sancar derginin daha önceki kapaklarını hazırlayan isimlerdi.

Arzu Sabancı sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alıyor ve bu tarz projelere de destek veriyor.

İnstagram’da 700 binden fazla takipçisi bulunan Arzu Sabancı, Koton markası için de tasarm yapıyor ve koleksiyon hazırlıyor.

Arkeoloji eğitimi gören Sabancı, dergideki yazısında “Gençlere hayattan keyif alabilmenin herhangi bir maddeye bağımlı olarak değil, çalışarak, üreterek, hobiler edinerek sağlanabileceğini hatırlatmak istiyorum.” dedi.

Yeşilay Dergisi’nin bu ayki kapağını “Bağımsızlık her zaman moda” başlığıyla Arzu Sabancı hazırladı.

Türkiye’nin stil sahibi kadınlarından biri olarak kabul edilen Arzu Sabancı cemiyet hayatında yakından takip edilen isimlerin başında geliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz